top of page
  • Writer's pictureANAHATA JÓGA

TEREZIE DUBINOVÁ - Místo, kde žiji

Atreia uvádí

zážitkový seminář s Terezií Dubinovou

Místo, kde žiji: souvislosti, propojení, podpora

Vnímáte sami sebe jako součást celku krajiny, kde žijete, a přírody, které jsme součástí?

Pouto mezi člověkem a jeho fyzickým domovem je milostným poutem.

Místo, kde žiji, má vyživovat duši a rozvíjet osobnost.

Místo, kde žiji, nás učí vztahu "já dávám tobě a ty dáváš mně", vztahu přijímání a dávání.

Na semináři otevřeme témata domova, kořenů, souvislostí a vztahů s místem, kde žijeme, a ukážeme si, jak o své „místo v síti“ pečovat.

Pojďte s námi poděkovat místu, kde žijete. Uvědomit si své kořeny a energeticky s nimi pracovat.

Datum a čas konání: neděle 20. 9. 2020 od 13:00 do 18:00 hod

Místo konání: U přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie

Cena: 450 Kč, je započítáno vstupné do kostela Nanebevzetí Panny Marie

Na účet u FIO banky: 2801749678/2010, do poznámky: email účastnice/účastníka, 20092020

S sebou: oblečení dle počasí, deku na sezení jídlo, vodu.

V případě opravdu špatného počasí se sejdeme v Anahata jóga.

Lístky lze vyzvednout v Anagata Jóga v pondělí až čtvrtek podle provozní doby, nebo na mohenjodaro@irse.cz

Více FB: Atreia, nebo na www.anahatajoga.cz


KDO JSEM:

Terezie Dubinová – kulturoložka, hebraistka, astroterapeutka. Žena, manželka, matka.

Autorka knih:

Jak napravovat svět která vyjde na podzim 2020 (http://www.oheladom.cz/2020/puvodni-clanky/podporte-vydani-me-nove-knihy/)

Na webu Ohel Adom, hebrejsky „Červený stan“, publikuje původní texty, původní rozhovory se zajímavými lidmi a vlastní překlady k tématům ženské spirituality, transformace vědomí, Izraele a židovské kultury a astroterapie.

PÁR OTÁZEK NA TEREZU:

1) Jak poznám, že místo, kde žiji, je pro mne to pravé?

Jak poznám, že člověk, kterého miluji, je pro mne ten pravý? Univerzální odpověď není. Ale něco napoví, že už nechcete dále hledat, máte pocit spočinutí, pouta, „známosti přes věky". Nemusí to být hladké a jen harmonické, protože i láska k místu stejně jako láska k člověku je proces učení. Nicméně do toho procesu chcete jít, stojí vám to za to.

2) Proč je důležité se propojit s místem, kde žiji?

Nejsme jenom fyzické tělo z masa a kostí, jsme i jemnohmotná energetická těla. A ta jako první reagují na prostředí, ve kterém se nacházíme. Prostředí nás může podporovat, nebo ničit, ladit s námi, nebo nás drtit. Co si vybereme? Budeme svému tělu a svým energiím, pocitům, vjemům, naslouchat? Místo nás může podpořit k růstu a vztah s ním nám může přinést pocit štěstí. Neboť potřebujeme zapustit kořeny. A lidé, kteří to nepotřebují, alespoň potřebují mít obraz místa ve své mysli, v srdci. Vůně, zvuky, linii krajiny, známé detaily i působení celku, to vše vytváří komplexní směs, která pro nás může být léčivá. Tedy pokud s námi harmonizuje a my s ní.

3) Co pro nás znamená odkrytá a rozrytá krajina Mostecka?

Zraněná krajina Mostecka pro každého může znamenat něco jiného. Různí lidé ji mohou vnímat jinak. Univerzálně lze říci, že krajina a její zranění odráží zranění, která v nevědomosti činíme své duši a hlubším vrstvám své bytosti. Pro lidi, kteří se v Mostě narodili a je jejich domovem, tak otevírá otázku: Jak vnímám sama sebe a svoji duši? Jak jsem propojena s místem, kde žiji, a jak ho cítím? Co mi dává a co mohu dát já jemu? ... Je to vztahová práce uvnitř i vně.

4) Kde můžeme hledat své kořeny, když starý Most není?

I když fyzicky místo našich kořenů již neexistuje nebo se osudově proměnilo, na jemnohmotné energetické úrovni zůstává. Symbolicky si to můžeme představit tak, že starý Most je stále zapsán ve veliké Knize Života naší země i celé planety. Na energetické úrovni s těmito kořeny tedy stále můžeme být propojení. Vyžaduje to ovšem kultivaci vědomí a cítění i otevřenost vůči realitě, o které nás "ve škole neučili":-).
119 views0 comments

Comments


bottom of page