top of page
  • Writer's pictureANAHATA JÓGA

Seminář práce s tibetskými zpívajícími mísami

Updated: Jan 4, 2019

Velice si vážíme toho, že naše pozvání přijal pan František Horváth. Setkání s ním se uskuteční v sobotu 26. 1. 2019 v našem jógovém centru ANAHATA JÓGA. Pan František nás bude celý den provádět NÁDA JÓGOU (jóga zvuku).Tento intenzivní seminář vám poskytne hlubší pohled na tibetské zpívající mísy jak po stránce teoretické a praktické, tak i po stránce zážitkové. Dopoledne se s tibetskými mísami seznámíte blíž, naučíte se je různými způsoby rozeznívat a dozvíte se spoustu zajímavých informací o jejich původu, složení nebo použití a to včetně praktických ukázek. Po obědě se pak s tibetskými mísami naučíte pracovat při dílně zaměřené na masáž zvukem, kdy si vyzkoušíte jaké to je takovou masáž dostat a jaké to je jí dát. Na závěr tohoto zvukového semináře se pak budete mít možnost rozplynout při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů.


Rozvrh

10.00 - 12.00 Seznámení s tibetskými mísami (použití, složení, rozeznění, ukázky)

12.00 - 13.30 Přestávka na oběd

13.30 - 16.30 Dílna na téma masáž zvukem tibetské mísy

16.30 - 17.30 Svačina

18.00 - 19.30 Meditační koncert a závěr /není součástí semináře, nutno rezervovat a hradit zvlášť/Meditační koncert tibetských zpívajících mís

Koncert tibetských zpívajících mís neboli relaxačně-meditační zvuková seance je určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat do hloubky. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naší moderním životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní.

Orchestr tibetských zpívajících mís svým majestátným zvukem doplní metrový Gong.

Na začátku koncertu se vám dostane vedené relaxace. Bude to výlet do hlubin našeho nitra a jistě se je na co těšit, bude to Nada joga nejhlubšího kalibru.


Seznámení s tibetskými zpívajícími mísami

Tibetské mísy jsou používány k podpoře hojení, detoxikaci, uvolňování mentálních bloků, navození hluboké relaxace nebo jako meditační pomůcka. Během této dvouhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavého o původu, složení a různých metodách použití zvuku tibetských mís, naučíte se na tibetskou mísu hrát a různými způsoby ji rozeznívat.

Dílna na téma masáž zvukem tibetských zpívajících mís

Masáž zvukem tibetské mísy je metoda sloužící k detoxikaci tělesných orgánů, podpoře hojení a podpoře volného proudění lymfy. Tato celostní technika má v dlouhodobějším působení pozitivní vliv i na celkové rozpoložení člověka, jeho náladu, intuitivní složky nebo inspiraci. Během této tříhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavých informací spojených s touto technikou a vyzkoušíte si jaké to je takovou masáž zvukem dostat i jaké to je jí dávat.

Této metodě se pan Horváth naučil přímo od Dr. Lobsanga Dhondupa, jednoho z dalajlámových léčitelů v severoindickém městě McLeod Ganj (Dharamsala), kde sídlí tibetská exilová vláda.


Více informací: www.kouzlozvuku.cz


Cena semináře: 800,- Kč


Cena meditačního koncertu: 250,- Kč


Před rezervací je nutné se zaregistrovat a pak můžete provést rezervaci. Po rezervaci vám bude vygenerován variabilní symbol platby a zaslány další podklady k platbě.

Rezervace je platná až po zaplacení semináře. Platbu je nutné provést 3 dny po rezervaci.

Rezervaci vám rádi provedeme i na recepci centra a platit můžete v hotovosti.

Jídlo ani pití v ceně zahrnuty nejsou.

Jednotlivých bloků se lze zúčastnit odděleně.

Na místě je možné si uvařit kávu nebo čaj.

V budově je nově otevřená indická restaurace Namaste.


Místo konání: velký sál ANAHATA JÓGA, Business centrum Most, ul. Budovatelů, 6. patro


Co s sebou

Oblečte se, prosím, pohodlně a zmačkatelně.

Tibetské mísy si s sebou můžete přinést vlastní, pokud vám je milejší pracovat s mísou, kterou znáte. Leč vězte, že nástrojů zde bude k dispozici dostatek. Pro tuto práci je ideální mísa s průměrem 18 – 20 cm.

Podložky, deky, boostery, polštářky, cihličky jsou ve studiu k dispozici pro vaše pohodlí. Při koncertě se bude ležet.

Svačinu s sebou dle vlastního uvážení.

Čeká vás výjimečný a hodnotný podnik především proto, že během něj dostanete příležitost zakusit působení tónů tibetských zpívajících míst hlouběji než je při jednotlivých akcích možné.

Čeká vás plných 7 hodin práce se zvukem tibetských mís během jednoho dne. Troufáme si tvrdit, že to bude událost transformativního charakteru a jistě je na co se těšit.


Rozhovor s Františkem

https://www.youtube.com/watch?v=un-05U42CUA


175 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page