top of page
  • Writer's pictureANAHATA JÓGA

Mezinárodní Festival jógy a tance v Ostravě

Vážení přátelé jógy,


velice ráda sem vkládám pozvánku na mezinárodní festival jógy a tance, který se konná v dubnu v Ostravě. Jejím pořadatelem je má učitelka jógy Lenka Knag, která mě jako první zasvětila do tajů jógy a já bych jí velice ráda na tomto místě znovu z celého svého srdce za vše poděkovala.


Na festival jedu také a moc se těším. Pokud by se chtěl někdo přidat, mám pro vás unikátní kód na 15 %-ní slevu na lístek.

Napiště si o něj na e-mail: info@anahatajoga.cz


A zde informace k festivalu samotnému:


9. ročník Mezinárodního Yoga & Dance SPRING  Festival

26. - 28. 4. 2024

Ostrava - areál Dolní Oblast Vítkovice

 

Rádi bychom vás pozvali na 9-tý ročník mezinárodního festivalu jógy, tance a energie s lekcemi, přednáškami a workshopy pro všechny, které jóga nějakým způsobem zajímá a láká. Festival Spring je slavností jógy a lidského ducha. Na festivalu se můžete těšit na jógu, tanec, hudbu, zdravý pohyb a také na řadu inspirativních přednášek z oblasti filozofie, psychologie a medicíny.

 

Tento festival začal jako nezávislý projekt v roce 2011 a postupně se vypracoval na jednu z nejoriginálnějších akcí tohoto druhu v České republice, spojující jógu, tanec a hudbu, péči o harmonii těla, mysli a ducha. Festival má za cíl nabídnout lidem alternativu, rodinné a harmonické prostředí jógy a možnost ponořit se do jógového světa.

 

Po kovidové přestávce se festival v roce 2024 vrací v plné síle na scénu. Během tří dnů nabídne tradiční i netradiční přístupy k józe, stejně jako podnětné přednášky, odpočinek, uvolnění, načerpání inspirace a skvělou atmosféru. Akce se bude konat v pěti velkých sálech v prostorách Nových koupelen (Brick House) a Gongu, s doprovodným programem také v Jógista studiu a v dalších přilehlých prostorech. Součástí festivalu bude také stánková a odpočinková zóna s chutným a zdravým jídlem, masážemi a interaktivními prodejními stánky.

 

Festival spojuje různé styly jógy od klidnějších forem hathajógy, hluboké kundalíni jógy, relaxační jógy, partnerské jógy, jin jógy, terapeutické jógy, hormonální jógy, jógové terapie až po fyzicky náročnější formy jako ashtanga jóga, jivamukti jóga, power jóga nebo rocket jóga. Odreagovat se, odpočinout a uvolnit se můžete na meditačních a relaxačních lekcí, jóga nidře, mantra józe a na několika hudebních lekcích. Přivítáme ty nejlepší české lektory a osobnosti jógy, a také zahraniční lektorské hvězdy, jako je Jessica Sage Stickler z New Yorku s Jivamukti jógou s nádechem Punku, řecký Dimitris Dibelo z Rocket a Ashtanga Yoga, indického ducha přiveze oblíbený Kábir Bhárti, těšit se můžete na Komila Tuchtasunov z Tádžikistánu se zaměřením na thajské terapie a masáže, a chybět nebude také hvězdný Daniel Sonic Rojas, kolumbijský rodák s šamanskými předky se svou originální metodou Alliyana Movement.

 

Festival nabídne uvolněné přednášky odborníků z oblasti zdraví, medicíny, psychologie, filozofie a propojení s psychedelicky-spirituálním světem v podání Mgr. Jana Blahůška, teologa a religionisty, člena České psychedelické společnosti. Letošním tématem bude vědomí a umělá inteligence, o čemž bude přednášet “nejchytřejší Čech” Karel Kostka, spisovatel, malíř, pedagog s nejvýše naměřeným IQ v ČR. Nebudou chybět ani přednášky předních odborníků  z oblasti psychosomatiky, transpersonální psychologie a medicíny.

 

Pro odreagování a zábavu večer můžete poprvé v rámci festivalu zažít oblíbený Ecstatic Dance s kakaovou ceremonií, kterou lze považovat za jogínský večírek bez intoxikace alkoholem či drogami. Užít si můžete také kreativní tanec s Marthou Papafoti stejně jako vyzkoušet africký tanec s bubny s oblíbenou skupinou SORO a Marcelou Sovadinovou nebo vyzkoušet hojivý Sound Healing. Přes den si můžete odpočinout hudbou, relaxacemi a dalšími lekcemi, včetně představení zpěváka Patrika Kee, lekce s mantrami či hudební lázně.

 

Na festivalu se během tří dnů objeví více než 65+ účinkujících a program je vskutku bohatý. Festival Spring nabízí neotřelou, laskavou a svobodomyslnou atmosféru. Festival po zimních měsících probudí Vaši energii v těle, zakřesne jiskru v duchu a přinese ten blahodárný jarní rozkvět, po kterém se budete cítit jako znovuzrození. Festival je určen jak úplným začátečníkům, kteří se s jógou třeba vůbec nikdy nesetkali tak návštěvníkům s pravidelnou jógovou praxí, čili všem zájemcům o jógu, zdraví, alternativní přístup k životu a duševní harmonii bez ohledu na věk či zkušenosti.

 

Záměrem festivalu je probuzení, načerpání energie a inspirace po dlouhé zimě, a v neposlední řadě sdílení atmosféry s lidmi, navazování přátelských vztahů a sounáležitosti, rozvíjení komunity. Návštěvníci ochutnají různé styly a přístupy k józe, získají inspiraci z podnětných přednášek a nastartovat tak svou mysl i ducha. Součástí festivalu je odpočinková Shanti zóna a stánková zóna, kde můžete nakoupit originální a tvořivé věci od lokálních a alternativních prodejců, uvolnit tělo po cvičení od napětí na masáži, vyzkoušet přírodní produkty, čaje, hojivé tinktury, kosmetiku nebo ručně dělanou bižuterii. Nechybět bude skvělé, pestré a zdravé, veganské a vegetariánské jídlo, domácí káva a pamlsky, po kterých se budete olizovat až za ušima. Nenechte si tuto akci uniknout v záplavě velkých komerčních festivalů a ponořte se do světa zázraků s námi.

 

Brzy na viděnou a předem ze srdce děkujeme za sdílení.

 

Za Yoga&Dance SPRING Festival

 

Lenka Knag 

45 views0 comments

Comentarios


bottom of page